SUSZARNIE OSADÓW KOMUNALNYCH I PRZEMYSŁOWYCH

SUSZARNIE OSADÓW - OFERTA TECHFINN

TechFINN oferuje projektowanie i budowę dwóch typoszeregów niskotemperaturowych suszarni osadów:

 • SUSZARNI BAZUJĄCYCH NA TECHNOLOGII POMP CIEPŁA
 • SUSZARNIE NA CIEPŁO ODPADOWE  (CZYNNIK CIEPLNY - WODA GORĄCA O TEMPERATURZE 85-90°C)

Instalacje składają się z systemów podajników, zbiorników magazynowych, wymienników ciepła, systemu rozdziału energii i automatyki oraz z głównego urządzenia instalacji - suszarki osadów produkcji firmy SHINCCI. Wydajności oferowanych przez nas suszarni wynoszą od 5 do 700 t osadu suszonego na dobę.

FIRMA SHINCCI

SHINCCI jest największym producentem suszarni osadów na rynku. Posiada 70% udziałów na bardzo dobrze rozwijającym się rynku chińskim. Jej roczne obroty wynoszą 600 mln PLN. Firma posiada 3 fabryki w Chinach i 600 pracowników. Firma posiada bardzo rozwinięty dział rozwoju, który pracuje nieustannie nad rozwojem produktu. Dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych rozwiązań (w tym zastosowaniu ponad 60 patentów)  suszarnie SHINCCI charakteryzują się najniższym w tej dziedzinie zużyciem energii, które jest 2-3 krotnie niższe niż w suszarniach zasilanych gazem  lub olejem opałowym.

Rozwój technologiczny urządzeń w SHINCCI trwa od wielu lat o czym TechFINN i nasi nowi klienci przekonujemy się przy każdych kolejnych dostawach. Firma SHINCCI wytycza kierunki w rozwoju technologii w tej branży co jest wysoce cenione na rynku oraz wśród dotychczasowych klientów naszej firmy. 

JAK DZIAŁAMY?

TechFINN jest wyłącznym przedstawicielem firmy SHINCCI na rynku Europy Centralnej oraz jej autoryzowanym serwisantem. Posiada zapasy części zamiennych i szybko zużywających się dla oferowanych suszarni w dwóch swoich magazynach: w Baninie k/Gdańska oraz w Będzinie.

Przed każdym projektem nasza firma wnikliwie studiuje rodzaj osadu produkowanego w danym obiekcie wykorzystując do tego suszarnię demonstracyjną co pozwala na zaprojektowanie odpowiednio funkcjonalnego ciągu technologicznego dla przenoszenia i magazynowania osadów a także na dostosowanie samego urządzenia suszarki do danego rodzaju osadu. Na podstawie powyższych badań oraz doświadczenia naszych inżynierów i techników wyniesionych z wielu udanych realizacji suszarni w tym w budowie dwóch największych w Unii Europejskiej suszarni osadów bazujących na pompach ciepła a także przeprowadzeniu ponad 50 prób suszenia z wykorzystaniem naszej demonstracyjnej suszarni jesteśmy w stanie zagwarantować inwestorom parametry procesowe suszenia specyficznych dla każdego obiektu osadów, w tym jednostkowego zużycia energii na odseparowanie wody  (kWh / 1 Mg H20).

ZALETY SUSZARNI BAZUJĄCYCH NA TECHNOLOGII POMP CIEPŁA SHINCCI

Suszarnie bazujące na technologii pomp ciepła posiadają wiele zalet, które wpływają na to, że są bardzo ergonomicznym i ekonomicznym rozwiązaniem suszenia osadów, zarówno jeżeli chodzi o nakłady inwestycyjne, koszty eksploatacyjne jak i serwis. Są to m.in.:

 • wyjątkowo niska energochłonność procesu suszenia 250 - 400 kWh/ Mg H2O*,
 • możliwość zintegrowania obecnie lub w przyszłości ze źródłami OZE: układ kogeneracyny zasilany biogazem z fermentacji osadów, energia solarna i wiatrowa,
 • brak odorów i gazów toksycznych ze względu na obieg zamknięty powietrza suszącego (= brak problemów z sąsiedztwem),
 • modularna budowa pozwalająca na budowanie, zamiast jednego, kilku niezależnych ciągów suszarniczych przy niewielkich dodatkowych nakładach inwestycyjnych oraz na zwiększenie wydajności suszarni w czasie poprzez dostawienie nowych modułów,
 • ergonomiczna i prosta w obsłudze, od operatora nie są wymagane, żadne dodatkowe uprawnienia,
 • bezpieczna i wygodna obsługa ze względu na niskie temperatury procesu (do 80°C),
 • temperatura procesu 65 do 80 °C - wystarczająca do higienizacji osadów
 • odpowiednio zaprojektowane systemy transportu, magazynowania oraz niezbędne modyfikacje danego urządzenia suszarni do danego rodzaju osadu zabezpieczają inwestora przed zagrożeniem wybuchem i samozapłonem osadów,
 • możliwość modyfikacji materiałów wykonania (np. AISI304 lub AISI316L) oraz konstrukcji urządzenia celem lepszego dopasowania do potrzeb obiektu celem uniknięcia korozji.

*Firma udziela gwarancji jednostkowego zużycia energii po wnikliwym badaniu osadu i warunków pracy całej instalacji.

PARAMETRY TECHNICZNE

 • Ilość energii do odsuszenia 1 Mg  wody  250 – 400 kWh ee
 • Zawartość suchej masy na wlocie do suszarni  12 - 40% s.m.
 • Zawartość suchej masy na wylocie z suszarni   50 - 95% s.m.
 • Temperatura pracy < 80°C
 • Wykonanie materiałowe:  stal AISI 304, AISI316L lub inne w zależności oczekiwań klienta

ZAKRES WYDAJNOŚCIOWY

Oferujemy suszarnie o wydajności od 2 do 700 t osadu / dobę

Poniżej przykład suszarni - 2t osadu / dobę

Poniżej przykład suszarni - 700 t osadu / dobę