INFORMACJE

O nas

TECHFINN jest prekursorem wdrożenia na rynku Polskim, a w dużych instalacjach również w Unii Europejskiej,  suszarni bazujących na technologii pomp ciepła. W ostatnich kilku latach w Polsce zbudowaliśmy i oddaliśmy do użytku dwie największe w UE suszarnie bazujące na tej technologii.

Specjalizujemy się w projektowaniu i budowie energooszczędnych suszarni osadów, szlamów, pofermentów, odpadów, półproduktów i produktów przemysłowych, w tym spożywczych. Naszymi klientami są komunalne oczyszczalnie ścieków, biogazownie i zakłady przemysłowe reprezentujące różne branże.

Nasi projektanci i technicy serwisu podczas realizacji wielu prób, testów i demonstracji oraz uruchomienia i serwisowania wielu instalacji odwadniania i suszenia, czasami, bardzo problematycznych materiałów, zgromadzili ogrom wiedzy i doświadczeń, dzięki którym potrafimy zaprojektować wyjątkowo funkcjonalne i bezpieczne instalacje suszarnicze.

Powyższa wiedza i doświadczenie projektowe oraz technologia, którą wdrażamy do naszych projektów zapewniają  rekordowo niskie na rynku suszarni przemysłowych zużycie energii. W niektórych branżach i aplikacjach są one 2 – 3  krotnie niższe od obecnie stosowanych rozwiązań suszarni gazowych i na olej opałowy. Dzięki powyżej wspomnianym doświadczeniom podczas realizacji nowych obiektów w różnych branżach i dla różnych materiałów jesteśmy w stanie udzielać Inwestorom gwarancji procesowych włącznie z gwarantowanym maxymalnym jednostkowym zużyciem energii na odseparowanie 1 t wody (kWh/1 t H20)  w zastosowaniu do materiałów suszonych w danym obiekcie.  Nasz doświadczony zespół projektantów projektuje optymalne kosztowo oraz ergonomiczne rozwiązania dotyczące magazynowania materiału, jego buforowania i transportu do suszarni oraz podawania do komory suszarniczej. Uwzględniają one wszystkie zagrożenia związane np. z kleistością materiałów lub ich płynnością a także, jeśli występuje, ich zmiennością właściwości w czasie, łatwopalnością lub wybuchowością.

Posiadamy referencje w różnych branżach przemysłowych oraz w komunalnych oczyszczalniach ścieków, które chętnie Państwu przedstawimy. Chętnie też zastanowimy się wspólnie czy suszenie z wykorzystaniem oferowanych przez nas energooszczędnych technologii ma u Państwa zastosowanie i jakie korzyści możecie Państwo osiągać z takiej inwestycji.   

W imieniu zespołu TechFINN
Zapraszam Państwa do współpracy

Piotr Jabłoński
Prezes Zarządu

 

Zaufali nam klienci reprezentujący różne gałęzie gospodarki. W tym:

  • KOMUNALNE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW w kilku miastach  w Polsce
  • PRZEMYSŁ CHEMICZNY – PRODUKCJA NAWOZÓW SZTUCZNYCH – największy producent nawozów sztucznych w Europie Centralnej
  • PRZEMYSŁ CHEMICZNY – PRODUKCJA KOSMETYKÓW – znane, największe na rynku światowym koncerny produkujące kosmetyki
  • PRZEMYSŁ CHEMICZNY – PRODUKCJA MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH – największy w Unii Europejskiej producent trotylu
  • PRZEMYSŁ CHEMICZNY – PRODUCENT SUROWCÓW DO TWORZYW SZTUCZNYCH – największy w Europie Centralnej producent kauczuku syntetycznego

ZAUFALI NAM MIĘDZY INNYMI
Zaufali nam

PRZYKŁADOWE REALIZACJE FIRMY TECHFINN